En Popüler

Diyarbakır Siverek Minibüs Seferleri Büyük Otogar arkası Batı İlçe Otogarı, Kaya ...

Web Sitesi Hakkında Her şeyi Bilmek İçin En İyi Online Araçlar

Bir web sitesinin sahibiyle nasıl iletişim kurabilirim? Belirli bir web sitesi nerede barındırılıyor? Aynı sunucuda başka hangi web siteleri barındırılıyor? Site WordPress veya Gatsby kullanıyor mu? Bir siteden para kazanmak için hangi reklam ağlarını kullanıyorlar? Siteme Çin'den erişilebilir mi?

İşte herhangi bir web sitesinin her ayrıntısını bilmenize yardımcı olacak en kullanışlı çevrimiçi araçlardan bazıları.

 • just-ping.com - Belirli bir web sitesine diğer ülkelerden erişilip erişilemediğini belirlemek için Just Ping kullanın. Sadece Ping, Türkiye, Mısır ve Çin dahil olmak üzere dünyanın her yerinde izleme sunucularına sahiptir, bu nedenle ping sonuçları% 100 Paket Kaybı diyorsa, büyük olasılıkla siteye bu bölgeden erişilemez.
 • who.is - Web sitesi sahibinin iletişim adresini, e-posta adresini ve telefon numarasını bilmek isterseniz, bu ücretsiz whois arama hizmeti yardımcı olacaktır. Bu, tüm popüler etki alanı kayıt kuruluşlarının whois veritabanını aynı anda sorgulayabileceği anlamına gelen evrensel bir arama hizmetidir.
 • whoishostingthis.com - Herhangi bir web sitesinin URL'sini girin, bu çevrimiçi hizmet size bu web sitesinin barındırıldığı şirketin adını gösterecektir. DMCA Bildirimi yazmak için web barındırma sağlayıcısının iletişim bilgilerine ihtiyacınız varsa veya web ana bilgisayarlarını değiştirmek istiyorsanız bu kullanışlı olabilir.
 • chillingeffects.org - Bir web sitesine karşı telif hakkı ile ilgili bir şikayet olduğunda, bu mektubun bir kopyası Chilling Effects veritabanında arşivlenir. Herkes, belirli bir web sitesine karşı yapılan tüm telif hakkı ihlali şikayetlerini öğrenmek için bu genel veritabanını sorgulayabilir.
 • myip.ms - MyIP.ms, herhangi bir web sitesinin veya IP Adresinin kapsamlı bir raporunu sunar. Barındırma sağlayıcısı, bir web sitesinin fiziksel konumu, bir web sitesinin IP Adresi değişiklik geçmişi ve DNS bilgileri hakkında bilgi edinirsiniz. Netcraft da benzer raporlar sunuyor.
 • reversewhois.com - Ters whois araması birisinin diğer web sitelerini belirlemenize yardımcı olacaktır . Whois veritabanını, alan adı tescil ettireninin e-posta adresine veya adına göre arayabilirsiniz.
 • builtwith.com - Herhangi bir web sitesinin teknoloji yığınını bilmek için BuiltWith kullanın. Bir alanın posta hizmeti sağlayıcısını, reklam ortaklarını, bir web sitesinde yüklü olan izleme widget'larını ve sitenin  Google Cloud gibi herhangi bir CDN kullanıp kullanmadığını anlamanıza yardımcı olur .
 • ssllabs.com - Sertifika tanılama aracı, sitenizin SSL sertifikasını doğrular ve doğru şekilde yüklendiğinden, güvenilir olduğundan ve site ziyaretçilerinizin hiçbirinde hata göstermediğinden emin olur.
 • semrush.com - Rakiplerinizin web sitesini analiz etmek istiyorsanız, bu devam etmeniz gereken bir araçtır. SEM Rush, insanların bir web sitesini bulmak için hangi organik anahtar kelimeleri kullandığını, sitenin trafiğini ve rakip web sitelerini hangileri olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • dnsmap.io - Yeni bir alan satın aldığınızda veya bir ana bilgisayardan diğerine geçtiğinizde, alan adı için DNS kayıtları değişir ve bu değişikliklerin dünya çapında yayılması biraz zaman alabilir. Araç, çeşitli coğrafi konumlardan DNS kayıtlarını kontrol eder ve alan adınızın A, CNAME, TXT ve MX kayıtlarını kontrol edebilir . whatsmydns.net de iyi bir alternatiftir.
 • toolbox.googleapps.com - Adres Mektup Birleştirme yoluyla gönderilenler de dahil olmak üzere alan adınızdan gönderilen e-posta iletileri alıcının posta kutusuna ulaşmıyorsa, DMARC, DKIM ve SPF kayıtlarının alan adınız için doğru yapılandırıldığını onaylamak için bu Google aracını kullanın.
 • browserstack.com - Web sitenizin duyarlı tasarımını, işletim sistemlerinin farklı sürümlerini çalıştıran birden çok masaüstü, masa, iOS ve Android telefonda kontrol edin.
 • screenshot.guru - Bir web sitesine erişilemiyorsa, web sitesinin kapalı olup olmadığını onaylamak için Google Cloud'da barındırılan Ekran Görüntüsü Guru'yu kullanın.
 • thinkwithgoogle.com - Google tarafından geliştirilen, web sitelerinizin 3G ve 4G ağındaki cep telefonlarına ne kadar hızlı yükleneceğini belirlemenize yardımcı olacak bir mobil hız aracı. Mobil hız puanınızı diğer web siteleriyle de karşılaştırabilirsiniz.
 • testmysite.io - Netlify'den, sitenizin yükleme süresini dünyanın farklı bölgelerinden ölçen ve sıralayan basit bir site test aracı.
 • developers.google.com - Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda herhangi bir web sitesinin Sayfa Hızı puanını bulun. Bu sayı ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir. Google aracı, puanın nasıl geliştirilebileceğine dair öneriler de sunar.
 • httparchive.org - HTTP Arşivi, bir web sitesi için performansla ilgili tüm metriklerin bir deposudur. Sayfaların boyutunu, ortalama yükleme sürelerini ve zaman içinde başarısız isteklerin (eksik kaynaklar) kaydını tutar.
 • Web Sitesi İzleyicisi - Alan adınız düştüğünde veya erişilemediğinde uyarı almak için bu açık kaynaklı Google E-Tablolar tabanlı web sitesi izleme aracını kullanın.
 • DNS'yi Temizle - Bir alanın Google DNS önbelleğini temizlemek için bu aracı kullanın. Alan adınız için DNS sunucularını değiştirdiyseniz, son birkaç gün içinde kayıt şirketlerini veya DNS barındırma hizmetini değiştirerek, alt alan adlarını temizlemeden önce ana alan adınızı temizleyin. OpenDNS ayrıca DNS önbelleğini yenilemek için bir web aracına sahiptir.
 • DomainTools - Araç, bir veya daha fazla web alanını izler ve alanın süresi dolduğunda, alan yenilendiğinde, ad sunucuları değiştiğinde veya alan adı için kayıt bilgileri güncellendiğinde e-posta uyarıları gönderir.
 • Kaynak:https://www.labnol.org/