En Popüler

Selçuk Kuşadası Minibüs Seferleri Atatürk Mah., Kızılay Cd. No:17, 35920 Selçuk ...

Web sitenizi Alexa daki konumunu yükseltin

                  Alexa, Dünya geneli ve ülke bazlı site  sıralaması yapan ve web geliştiriciler tarafından ilgiyle takip edilen önemli bir sitedir. Alexa ile web sitelerinin trafik yoğunluklarına göre sıralamalarını öğrenebilirsiniz Sürekli güncellenerek sitelerin gelişimine göre sıralarının değiştiği sistemde, webmastırlar sürekli farklı yollar deneyerek Alexa sıralamalarını arttırmak için çalışırlar. Alexa nasıl çalışır.

Alexa Nasıl Sıralar:

Sitenin tekil ve çoğul ziyaretçi sayısı hemen çıkma oranı Sitede geçirilen süre toplam sayfa görüntüleme Arama motorundaki kalitesi siteye gelen ziyaretçilerin hangi siteden geldikleri ve bunların kalitesi Alexa backlink sayısı sitenin sahiplenilmesi olumlu yorumların sayısı ve oranı alexa daki önemli kriterlerdir.

Alexa Neden Önemlidir:

Reklam verenler için öncelikli aranan özelliktir. Sitenin ziyaretçi sayısı hakkında izlenim verir. Sitenin kalitesini belirler. 

Alexa Nasıl Arttırılır:

Siteyi Alexa’da sahiplenin Alexa’da oturum açılmış bir şekilde sitenizi sorgulayın Sitede bir sayfada çok kalmak yerine farklı sayfaları gezin Harici kaynak yerine tüm resim gibi dosyaları kendi hostunuzda barındırın Yazı içlerinde daha fazla resim kullanın Sitede Alexa Widget kullanın Alexa’ya link verin Alexa sorgulama sayısını arttırın İframe olarak site içeriğinizi başka sitede gösterin Sitenizin daha hızlı açılmasını sağlayın Sitenizin sorgu sayısını arttırın. Bunun için imacros kullanabilirsiniz Sitenize Alexa üyeliği ile 5 yıldızlı yorum yapın Düzenli ziyaretçi akışı için sosyal imleme sitelerini kullanın Ziyaretçilere Alexa toolbar kulanımı önerme site içeriğini güncel tutmaya özen gösterin. Sitenizin Alexa daki konum öğrnemk için https://www.alexa.com/siteinfo/heryerdebul.com  adresine sitenizin adresini heryerdebul.com yerine kendi sitenizin adını  ziyaret edebilirsiniz.

 Alexa hakkında daha fazla bilgi için siteyi ziyaret edebilirsiniz. https://www.alexa.com